Středoevropský portál české dechovky /  Mitteleuropäisches Portal böhmischer Blasmusik EVROPSKÝ PORTÁL ČESKÉ DECHOVKY
EUROPÄISCHES PORTAL BÖHMISCHER BLASMUSIK
-------- Flags --------
živá tradice v domovině a Evropě -- lebende Tradition in der Heimat und Europa
HUDBA SPOJUJE NÁRODY   Hudba spojuje / Musik verbindet    MUSIK VERBINDET VÖLKER

"Když pomyslím na to, co jsem osobně z hudby pro můj život získal, tak je to asi více, než obráceně."    "Wenn ich daran denke, was ich persönlich aus der Musik für mein Leben gelernt habe, dann ist das wahrscheinlich mehr als umgekehrt." -- Daniel Barenboim

Translation service @ www.dechovka.eu

-CZ -


Milí přátelé,
nabízím překladatelskou sluřbu z češtiny/slovenštiny do němčiny a obráceně v souvislosti s dechovou hudbou. Zejména by se to mohlo týkat textového obsahu písní, ale možné jsou i celé články. Odměna za překlad je záležitostí dohody, kdo ale na to nemá, ať řekne. Přeložím zadara, protože finanřní stránka věci pro mě není podmínkou. Stačí napsat email. Je jistě každému jasné, že celé knihy - zadara - překládat nemohu. Mám také jen jeden život, v kterém chci zvládnout více věcí.

Občas se na mně obrácí fandové, kteří pátrají po skladbách. I v tom mohu vyhovět za jistých okolností. Stačí napsat na This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. (This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.). Jedná se vždy o individuální dohodu.


Famous tunes

František Kmoch - Kolíne, Kolíne

- CZ -

František Kmoch v sokolské uniformě
František Kmoch
v sokolské uniformě
1848 - 1912

Kolíne, Kolíne
Velký orchestr Supraphonu
dirigent Rudolf Urbanec

zpěv
pěvecký soubor Lubomíra Pánka

 

- CZ - Povím vám, proč mám rád dechovou hudbu a proč jsem jí oddaně sloužil: protože jejím základem je dech. Bez dechu není života, dech je tvořivá síla.
Naši dědové a otcové to věděli, a kdo to chce dnes popírat, je sám proti sobě.
Česká dechovka nezahyne, její krásná živá tradice to nedovolí.
-- Ladislav Kubeš st.
- DE - Ich sage ihnen,warum ich Blasmusik liebe und warum ich ihr hingebungsvoll mein ganzes Leben diente: Die Grundlage fúr die Blasmusik ist der Atem.
Ohne Atem gibt es kein Leben, Atem ist Schöpfungskraft. Unsere Opas und Väter wussten dies, und wer das bestreiten will, ist selbst gegen sich.
Die böhmische Blasmusik wird nicht untergehen, ihre schöne Tradition erlaubt es nicht.
--Ladislav Kubeš Sen.