Evropský portál české dechovky / Europäisches Portal böhmischer Blasmusik / European portal of Bohemian brass EVROPSKÝ PORTÁL ČESKÉ DECHOVKY
EUROPÄISCHES PORTAL BÖHMISCHER BLASMUSIK
EUROPEAN PORTAL of BOHEMIAN BRASS MUSIC
 
-------- Vlajky --------
Živá tradice v domovině, Evropě a ve světě --- Living tradition at home, Europe and in the world --- Lebende Tradition in Heimat, Europa und der Welt
Hudba spojuje národy  Hudba spojuje / Musik verbindet   Music unites nations   Hudba spojuje / Musik verbindet   Musik verbindet Völker
 

Freunde Echo: Výlet na Moravu / Ausflug nach Mähren

- CZ -


Zprávu z výletu v holandském jazyce naleznou zájemci na stránkách www.blaaskapel.nl

Po důkladné přípravě několika členů kapely „Freunde Echo“,  započal 13. července 2016 rozsáhlý koncertní výlet do České Republiky. Včetně sponzorů a fanoušků kapely byl náš autobus s posádkou 40ti členů dobře osazen.

První část výletu byla věnována Brnu a okolí. kde jsme se v Brně v hotelu Slávie ubytovali. Hned po příjezdu na hotel byli muzikanti připraveni účastnit se workšopu, který byl sjednaně veden Vlado Kumpanem. Večer jsme se pak zůřastnili vystoupení Moravanky Jana Slabáka.

Následný den jsme opět sbalili kufry a pokračovali v cestě do Strážnice. Cestou jsme navštívili Macochu, jeskyně u Blanska. Po příjezdu do Strážnice jsme hned využili příležitost, malounko prozkoumat město. Večer jsme jeli autobusem do Rakvic. Navštívili jsme tam winný sklem Jana Bílka, kapelníka Túfaranky. Přítomni byli také někteří členové kapely, pohodově přistrojeni, kde jsme společně v přátelské atmosféře mohli strávit pěkný večer, zatím co nám Hanka, zpěvača Túfaranky a manželka Jana, připravila víno a pestré k nakousnutí.

Sobotu ve Strážnici jsme započali návštěvou pamětihodností města včetně známého strážnického Skanzenu, který uchovává tradice, způsob hospodaření, způsob žití a oblékání tamních předků. Odpoledně byl - dle plánu - věnován návštěvě Luhačovic. Lázeňské město Luhařovice je svými léčivými prameny již dlouho známé po celé Evropě. Během pozdního odpoledne vystupovala naše formace - Freunde Echo - ve Veseli nad Moravou. Naše vystoupení bylo původně plánováno pod "širákem", kvůli značně nestabilnímu počasí se ale koncert konal v kulturním domě. Naše vystoupení bylo profesionálním týmem zaznamenáno na video, které bylo pak vysíláno na místním info kanále. Nechybělo ani interview s naším kapelníkem Tonem Kaizersem. Vystoupení mělo u publika velmi pozitivní ohlas. Byli jsme zahrnuti nadšením a komplimenty a velmi bylo hodnoceno, že jako holandská kapela máme "odvahu" nabídnout pravou českou dechovku včetně českého zpěvného přednesu. Dokonce starosta města byl zřejmě značně dojat z našeho vystoupení.
Večer pak pokračovala naše skupina do Petrova, kde navštívila tamní známé vinné sklepy. Kapela Dolinečka nabídla koncert. Při posezení u grilu a tamním dobrém vínu jsme ukončili s příjemnými pocity zážitky nabytý den.

V neděli, poslední den našeho cestování jsme směrovali do Hodonína. V tamním parku jsme nabídli veřejný koncert, opět "pod širákem".  Počasí se tentokráte velmi vydařilo, což se projevilo i na našem nadšení hudbou potěšit lidi. Naše vystupování se velmi rychle "rozkřiklo" po okolí a návštěvníků přibývalo. Odpoledne  byl - dle cestovního plánu - rezervován druhému workšopu, tentokráte s Bohumírem Kameníkem. Během workšopu jsme stěžejně  zkoušeli jednu ze skladeb od Bohumíra. Workšopu. Všichni se věnovali s plným soustředěním a následovali jemným dikcím a detailům autora.  Bohumir Kamenik nám prokáže čest a bude s námi 5. listopadu 2016 s naší kapelou společně vystupovat.

Večer pak, kolem 21té hodiny, jsme nastoupili zpáteční cestu domů do Overloonu, spokojeni, přeplněni zážitky, dojmy a novými poznatky, které nám v srdcích dlouho zůstanou.

Formace hledá klarinetistu a zpěváky (mužský hlas).  This site is in service to the community of traditional Bohemian Brass Music since 2003.
 WELLCOME -- ENJOY -- THANKS FOR YOUR VISIT  - STAY TUNED